Narty Atomic Redster X9 – połączenie kilku nart w jednej, wspólnej konstrukcji

Atomic Redster X9 REVO

Jeszcze kilka lat temu Atomic (podobnie jak inni, czołowi producenci nart), również działał według niej. Dlatego pojawienie się słynnych „redsterów” jest przez wielu znawców branży uznawane za koniec pewnej epoki. Dlaczego? Sprawdźmy sami!

Narty zawodnicze Atomic Redster X9

Na początku, chcemy uciąć jakiekolwiek spekulacje dotyczące jakości prezentowanych nart. Są one wyprodukowane w oparciu o założenia FIS. Nic w tym dziwnego – jest to rozwiązanie dedykowane wyłącznie profesjonalistom. Po prostu zwykły, nawet bardzo zaawansowany użytkownik, nie „wycisnąłby” z nich pełni możliwości, jakie ze sobą noszą.

Narty Atomic Redster X9
REDSTER_X_PISTE_2020_2021_1

 

Promień skrętu i taliowanie nart Atomic Redster X9

Omawiany model nart posiada pośredni promień i skrętu i na dodatek są taliowane. Z punktu widzenia profesjonalisty, któremu zależy na jak najszybszym czasie, obydwa parametry są bardzo ważne.

1. Przy krótkich skrętach narty Atomica trzymają się bardzo dobrze. Nie generują przesunięć siły i nie powodują nadmiernych tarć, wywołanych niewielkim promieniem skrętu. Daje to olbrzymie możliwości w zakresie manewrowości, ale też – bezpieczeństwa jazdy.

2. Przy długich skrętach pozwalają na „wyciąganie” maksymalnej prędkości, bez niebezpiecznego odczucia siły odśrodkowej. Dlatego z powodzeniem można je stosować podczas zawodów, wymagających nie tylko dużej prędkości, ale też manewrowości.

Luksus jazdy na nartach Atomic Redster X9

Twórcy omawianych nart zadbali również o maksymalny komfort ich użytkowników. Zaimplementowana bezpośrednio na rdzeń warstwa tytanu sprawia, że narty o wiele lepiej przenoszą drgania i jednocześnie znacznie skuteczniej znoszą poprzecznie działające siły. Tytanowa warstwa gwarantuje też elastyczność narty, co przedkłada się na możliwości efektywniejszego pochłaniania drgań.

Narty Atomic Redster X9 to produkt dla profesjonalistów, którzy oczekują trwałych, efektywnych, wydajnych, ale też i komfortowych rozwiązań.

Sprawdź wszystkie narty Atomic