Jak dojechać na narty do Czech?

Polscy narciarze bardzo chętnie spędzają urlop na terenie Czech. Zachęcają ich polskie ceny skipassów, świetne warunki na stokach, a także krótki czas dojazdu. Jak dojechać na narty do Czech? Dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do podróży i jak najszybciej dojechać do Pecu pod Śnieżką i Czarnej Góry.

Przygotowanie do podróży

Niezależnie od tego, jakim środkiem transportu planujesz podróż do Czech, warto wcześniej odpowiednio się przygotować. Przed wyjazdem upewnij się, że spakowałeś swój dowód tożsamości, ewentualnie ubezpieczenie narciarskie (jeśli jeszcze go nie masz, dowiedz się, dlaczego warto: Jak wybrać ubezpieczenie na narty?), a także odpowiednio zabezpieczyłeś sprzęt narciarski.

Planujesz podróż samolotem lub samochodem? Sprawdź na naszym blogu, jak bezpiecznie przewieźć narty. W dobie epidemii COVID-19 warto także wcześniej upewnić się, jak wygląda sytuacja na terenie Czech:

  1. Czy wszystkie atrakcje są czynne?
  2. Czy musisz być zabezpieczony trzema dawkami szczepionki?
  3. Czy obowiązuje Cię kwarantanna po powrocie do kraju?
  4. Czy musisz wykonywać test przed wjazdem do Czech, mimo szczepienia?

Rozsądne planowanie podróży zapewni Ci bezstresowy urlop! Teraz wystarczy tylko dowiedzieć się, jak dojechać na narty do Czech. Poniżej zestawiliśmy dla Ciebie najpopularniejsze miejsca.

Samochodem na narty – Czechy

O czym należy pamiętać, wybierając trasę do Czech? Przede wszystkim o tym, ile tak naprawdę zajmie Ci podróż, ile dana trasa ma kilometrów, a także, czy po drodze będziesz musiał zapłacić za przejazd autostradą. Warto sprawdzić również średnie ceny paliw, nie tylko w Polsce, lecz także zagranicą. Dużą popularnością cieszą się szczególne dwa ośrodki na granicy z Polską. Podpowiadamy, jak do nich dojechać samochodem.

Pec pod Sněžkou

Narciarze co roku licznie odwiedzają Pec pod Sněžkou niedaleko granicy Polskiej. Przyciągają ich różnorodne trasy narciarskie, prawdziwa moc atrakcji dla najmłodszych i starszych, a także dostępność szkółek narciarskich. Po terenie warto poruszać się city busami, które znacząco ułatwiają przemieszczanie się.

Najszybsza trasa do Pecu pod Sněžkou prowadzi przez Łódź i Wrocław – S8. Jej dodatkowym atutem jest brak opłat za przejazd. Jeśli jedziesz z północy Polski, możesz zdecydować się na drogę nr A2. Ta z kolei obejmuje odcinki płatne. Ceny za każdy odcinek są uzależnione od rodzaju pojazdu oraz konkretnej trasy; wahają się od 20 groszy za kilometr nawet do prawie 2 złotych.

Černá Hora – Janské Lázně

Do ośrodka narciarskiego Černá hora – Janské Lázně dostaniesz się skibusem z Pecu! To zdecydowanie komfortowe rozwiązanie dla osób, które planują dłuższy urlop w Czechach. Przejazd między dwoma ośrodkami zajmuje ledwo 40 minut. Natomiast dojazd z Polski najlepiej zaplanować przez autostradę S5 (odcinkami płatną) z północy lub przez S3 z zachodu. Obydwie trasy nie przebiegają przez mniejsze miejscowości, są szybkie i kierują Cię prosto do ośrodka.

Jeśli będziesz jechać ze wschodu Polski, warto również rozważyć – oprócz wyżej wymienionych – autostradę A4. Będziesz musiał zapłacić na niektórych jej odcinkach, jednak to właśnie ona najszybciej doprowadzi Cię do celu.

Autokarem na narty – Czechy

Żeby udać się na urlop do Czech samochodem, trzeba także pomyśleć o kierowcy, który może Cię zmienić podczas jazdy. Wielogodzinna podróż może bardzo zmęczyć kierującego. Jeśli nie chcesz jechać autem, rozważ przejazd autokarem. Jak dojechać na narty do Czech autobusem?

Jest jedno szczególne rozwiązanie, które jest bardzo wygodne. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz, możesz dostać się najpierw do Karpacza. Stamtąd nawet kilka razy dziennie odjeżdżają autokary, które zawiozą Cię prosto do ośrodka narciarskiego w Pecu i Czarnej Górze w Czechach. Sam przejazd zajmuje około godziny. Jego cena nie jest duża, bo za bilet dla osoby dorosłej zapłacisz od 20 do 30 złotych.

Podróż na narty do Czech autokarem warto zacząć od miejsca, które jest Ci najbliższe. Jeśli mieszkasz w mniejszej miejscowości, sprawdź autokary odjeżdżające z większych miast. W internecie możesz znaleźć przewoźników, którzy oferują przejazdy na północ Polski nawet kilka razy dziennie.

Szukasz więcej porad? Sprawdź nasze podobne artykuły:

Pierwszy wyjazd na narty w sezonie – gdzie najlepiej?

Najtrudniejsze trasy narciarskie w Polsce