Na czym polega fenomen nart Salomon?

Marka narciarska Salomon

Decyzję tą podjęliśmy nie bez powodu. Była ona podyktowana różnorodnością sprzętu oferowanego przez tego niezwykłego producenta i bogactwem zalet, bez których narty Salomon nie byłyby tym, czym dziś są.

Owoc pracy pasjonatów dla pasjonatów

Marka Salomon „wprowadziła się” na rynek z początkiem lat 50-tych XX wieku. I to od razu z przytupem. Jej twórca, George Salomon, właśnie w tym celu rozpoczyna studia inżynierskie, dzięki którym, już po kilku latach, buduje on maszynę, znacznie przyspieszającą i automatyzującą proces produkcji krawędzi nart.

Fenomen nart Salomon był na tyle duży, że już po mniej więcej dziesięciu latach istnienia firmy, jego wiązania zostały wykorzystanie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1966 roku. Chyba każdy producent sprzętu narciarskiego chciałby odnieść taki sukces.

Salomon S RACE RUSH
Narty Salomon S RACE RUSH

Innowacje w nartach Salomon

Produkty Salomona zawsze cieszyły się sporą popularnością, głównie ze względu na wprowadzane innowacje. Jedną z największych, było wprowadzenie i opatentowanie technologii formowania skorupy buta na ciepło, dzięki czemu uzyskano jeszcze lepsze dopasowanie jej do kształtu stopy.

Ale to nie wszystko. Obecny wiek to jedno wielkie pasmo sukcesów, wynikające z wprowadzenia zupełnie nowych technologii, obejmujące jeszcze inne pola. Przykładem niech będą narty typu freeride i freestyle (to za ich powstaniem stoi Salomon) i wiązania Pilot. Za rewolucją Space Frame w butach narciarskich, również stoi ta innowacyjna marka.

Narty Salomon

Dziś marka Salomon oferuje jedne z najbardziej pożądanych na rynku produktów – narty Salomon X-RACE. Są one stworzone do szybkiej jazdy po przygotowanym terenie. Co więcej, ich technologię budowy i kształt dopasowano do wymogów FIS. Świadczy to o tym, że jest to narta dla prawdziwych profesjonalistów, startujących w zawodach światowej klasy.