Slalomowe narty Atomic – 20 lat produkcji carvingowych nart

marka narciarska Atomic

Jak scharakteryzować nową serię nart Atomica? Na to pytanie spróbujemy sobie odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Nowy kształt, nowe możliwości nart Atomic

Narty Atomic Redster FIS to – jak sama nazwa wskazuje – grupa nart dla profesjonalnych narciarzy. Ich odbiorcami są przede wszystkim zawodnicy klubowi w każdym wieku, szykujący się do profesjonalnych zawodów narciarskich. Jak co sezon tak i tym razem w nartach są robione małe poprawki. Sposób wyprofilowania narty doprowadził do wzrostu stabilności nart na trudnym i zmiennym podłożu. Wśród nart komórkowych znajdziemy narty do slalomu i giganta.

Nowa konstrukcja sportowych nart Atomic

Kolejną nowością, zaimplementowaną w nartach Atomic jest specyficzna budowa. Dzięki dosztywnieniu drewnianego rdzenia titanalem zwiększono sztywność nart, co oczywiście przedkłada się na trzymanie krawedzi i większa dynamikę i energię narty, za stabilizację drgań odpowiada z kolei system Revoshock.

Ale to nie wszystko. Seria Atomic Redster wyróżnia się też wprowadzeniem nowej konstrukcji także w cywilnej wersji Redster S9,  w której podobnie do wyczynowych główną rolę odgrywają tytanal i solidny rdzeń . Wpływają one zarówno na poprawę tłumienia drgań, jak również – na przenoszenie sił na linii narta – nogi.      

Seria Atomic Redster 2022

Wyczynowość w każdym calu

Cała linia Redsterów, zarówno amatorskich jak i komórkowych to narty stworzone z myślą o pokonywaniu granic i łamaniu rekordów.   Charakterystyczna czerwień pojawia się na wszystkich stokach narciarskich – modele te od lat cieszą się dużym uznaniem u zawodników i miłośników narciarstwa.

Zobacz dostępne narty Atomic w sklepie Ski Race Center!