Zegarki Suunto Spartan – dla kogo sportowy smartwatch z GPS i pulsometrem?

Konsekwentny trener i motywator, schowany w zegarku, który nie opuszcza Twojej dłoni.

Jesteś w ciągłym treningu i potrzebujesz statystyk oraz codziennego dziennika, aby śledzić postępy i planować obciążenia. Suunto Spartan znacznie ułatwi Ci to zadanie. Prowadzenie klasycznego papierowego dzienniku treningowego, choć nieskomplikowane wymaga konsekwencji. Dane z każdego wysiłku należy zapisywać i odpowiednio porządkować. Z zegarkiem Suunto sprawa wygląda prościej. Interfejs w trybie ciągłym zapisuje dane w czasie rzeczywistym, które można wyświetlać na smartfonie lub ekranie komputera. Właśnie ciągłość zapisu, możliwość porównywania i rozłożenie w czasie sprawia, że łatwiej niż nigdy możesz kontrolować swój trening.  W profesjonalnym treningu wytrzymałościowym planowanie treningu i analiza danych ma kluczowe znaczenie dla maksymalizacji efektu. Jednak poza sportem wyczynowym istnieje również rekreacja, czy w tym przypadku w ogóle potrzebny będzie zegarek Suunto? Jak najbardziej. Przede wszystkim dlatego, że największym wyzwaniem dla osób, które zaczynają regularnie ćwiczyć jest motywacja i systematyka. A właśnie ciągły zapis efektów, wyników, które poprawiamy z sesji na sesję sprawia, że chcemy przełamywać kolejne bariery liczb wyświetlanych co każdy trening w zegarku.

Piszemy o regularności, oczywiście należy pamiętać o funkcji dziennika treningowego. To rozbudowane narzędzie, które pozwala zaplanować kolejne aktywności. Interfejs przypomina użytkownikowi, kiedy rozpocznie się kolejne ćwiczenie, liczy czas odpoczynku regeneracji oraz snu. Pozwala w łatwy sposób usystematyzować aktywność fizyczną.

Suunto- zegarki do biegania

W jakich dyscyplinach najbardziej przyda się nam zegarek Suunto?

Fiński producent znany z produkcji komputerów do nurkowania oraz urządzeń outdoorowych przed kilkoma laty postawił na multidyscyplinarne zegarki sportowe wprowadzając serię Suunto Ambit3. Suunto Spartan to seria, która kontynuuje ten kierunek i jest wzbogacona o funkcje typowe dla smatrwatchy. Zegarki sportowe Suunto zmierzą dokładnie Twoją trasę podczas górskich wyczieczek, długodystansowych biegów, biegów na orientację oraz wycieczek rowerowych. Sensory rychu rozpoznają Twój styl pływania zarówno na wodach otwartych, jak i na basenie licząc przepłynięte długości, a czujnik wrist zmierzy tętno bez konieczności zakładania zegarka.

Jak zegarek Suunto Spartan współpracuje z innymi urządzeniami?

Zegarki Suunto Spartan wyposażone w bluetooth komunikują się z telefonami z systemem Android oraz Mac OS. Zaawansowana łączność pozwoli na szybki wgląd w dane treningowe na ekranie telefonu, pozwala wyświetlać przychodzące połączenia, wiadomości oraz powiadomienia z aplikacji telefonicznych. Komunikacja z telefonem pozwala na szybką wysyłkę danych do konta movescount oczywiście bezprzewodowo.