Formowane wkładki personalizowane do butów narciarskich

Wkładki formowane pod stopę stosowane w butach narciarskich.

Wkładki formowane instaluje się w butach narciarskich w celu ustabilizowania stopy w bucie.  Dają większy komfort i lepsze czucie oraz kontakt całej powierzchni podeszwowej stopy. Są dostosowywane do jej kształtu. Dodatkowo poprawiają docisk części grzbietowej stopy do górnej ściany skorupy dając większą precyzję i mniejszą ruchomość wewnątrz buta. Modeluje się je również pochylając delikatnie do wewnątrz lub na zewnątrz, jeżeli np. osoba wykazuje tendencję do kierowania kolan do wewnątrz podczas zgięcia grzbietowego stopy. W butach narciarskich stosowane są również wkładki ortopedyczne, korygujące niektóre anatomiczne dysfunkcje. Niektórzy zawodnicy preferują jednak bardziej płaskie, podobne do standardowych, lub zupełnie płaskie. Dotyczy to szczególnie tych mających silne, umięśnione stopy.

Wkładki fabrycznie stosowane w butach Atomic.

W większości butów narciarskich Atomic standardowo stosowane są wkładki produkowane przez firmę Sidas, są to jednak wkładki neutralne, które co prawda stabilizują w pewnym stopniu stopę,  jednak przez ich uniwersalne przeznaczenie nie są w żadnym stopniu spersonalizowane. W takich sytuacjach warto zapytać w sklepie narciarskim o wkładki w pełni customizowane, czyli dopasowywane do stopy narciarza. Przykładem są wkładki Footbalance.

Wkładki Footbalance – czyli dopasowane do Twojej stopy.

wkładki formowane footbalance

Wkładki Fińskiej firmy Footbalance to technologicznie zaawansowane rozwiązanie, które daje oparcie stopy w pełni dopasowane do jej anatomii i kształtu. Podczas obróbki wkładek w sklepie narciarskim przeprowadzany jest skan stopy, który weryfikuje łuk poprzeczny i łuk podłużny stopy.  Używa się do tego specjalnych podoskopów z zainstalowaną kamerą dzięki czemu potencjalny narciarz może podejrzeć odcisk własnej stopy. Dodatkowo diagnozuje się staw skokowy. Zwykle spotykamy stopy z nadmierną pronacją lub supinacją oraz stopy neutralne. Jakiekolwiek odchylenia można w butach narciarskich kompensować poprzez specjalne uformowanie wkładki wewnętrznej. System diagnozy stóp oraz formowania wkładek Footbalance pozwala stworzyć w pełni dopasowane i spersonalizowane wkładki, które dodadzą komfortu, zwiększą kontrolę podczas jazdy na nartach, a przede wszystkim w naturalny sposób ułożą nogę w butach narciarskich, ale nie tylko.

Sprawdź również buty narciarskie Atomic