Jak zadbać o swoje stopy podczas zimowych szaleństw?

jak zadbac o swoje stopy w trakcie zimowych szaleństw

Głowa, dłonie i stopy narciarza są najbardziej narażone na wychłodzenie. W przypadku tych ostatnich, dla zapewnienia pełnego komfortu na stoku liczy się przede wszystkim dobór odpowiednich skarpet oraz wkładek, które pozwolą lepiej dopasować obuwie do kształtu stopy i ochronią przed zimnem.

Wymagająca pogoda może jednak zaskoczyć nie tylko na górskim stoku, ale także w mieście lub na weekendowym wyjeździe. Aby odpowiednio zatroszczyć się o swoje zdrowie i wygodę, warto sięgać po akcesoria, które zapewnią ciepło, dobre odprowadzanie wilgoci, a także wygodę. Oto jak warto zadbać o swoje stopy zimą.

Komfort termiczny – X SOCKS skarpety

Równie istotne co odpowiednie obuwie, okażą się dobrze dopasowane skarpety. Ich wysokość, forma oraz materiał, z jakiego są wykonane mają ogromne znaczenie. Znacznie lepiej od zwykłych skarpet frotte zimą sprawdzą się np. te wykonane z materiałów funkcyjnych oraz wełny.

Marka X SOCKS skarpety tworzy w oparciu o wysokiej jakości włókien, wśród których znajduje się wełna merino, spandex, nylon, a nawet – srebro. Dzięki temu gwarantują one znakomitą izolację przed chłodem, a jednocześnie są trwałe i doskonale dopasowane do kształtu stopy. Narciarskie skarpety X-SOCKS z dodatkiem srebra chronią przed namnażaniem się w materiale bakterii, co oznacza ochronę przed nieprzyjemnym zapachem.

skarpety x socks na narty

Wygoda – FootBalance wkładki

Zimą liczy się także wygoda. Dobre dopasowanie obuwia umożliwia lepsze wyczucie podłoża, a dzięki temu także możliwość zachowania równowagi na śliskiej nawierzchni. Do tego celu warto sięgnąć po wkładki FootBalance, które wspierają łuk stopy, stawy oraz układ mięśniowy. Przekłada się to na poprawę mobilności, a w przypadku sportowców, na lepsze wyniki. Profilowane wkładki do obuwia warto łączyć z odpowiednimi skarpetami. Skarpety narciarskie X-SOCKS są wyposażone w ochronne wzmocnienia i mankiety. Dzięki nim skarpeta nie tylko lepiej układa się na nodze, ale także chroni najbardziej narażone na otarcia miejsca, takie jak palce czy kostki.

Lepsze dopasowanie obuwia narciarskiego i nie tylko

Nawet dobrze dobrany rozmiar obuwia narciarskiego nie gwarantuje idealnego dopasowania do stopy. Fińska firma FootBalance wkładki do obuwia tworzy kładąc nacisk na komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Stopa każdego z nas jest nieco inna. Termoformowalne wkładki, dobrane pod kątem wysklepienia stopy będą ją odpowiednio podpierać i amortyzować, co jest szczególnie ważne na stoku oraz w czasie uprawiania trekkingu czy joggingu.