Close

BUTY NARCIARSKIE TWARDOŚĆ - FLEX 100 Jest 21 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 21 elementów

Często kiedy zaczynamy szukać butów narciarskich dowiadujemy się, że są one podzielone/usystematyzowane według sztywności. Istnieje specjalna skala określająca ten parametr.  Mówimy tutaj oczywiście o Flexie, który oznacza sztywność buta, czyli podatność skorupy na uginanie się pod wpływem obciążenia. Oznaczenia tego parametru w butach narciarskich zwykle wykorzystuje się skalę której wartości wahają się od 50 do 170. Niska wartość mówi nam, że but z którym mamy do czynienia jest miękki, natomiast wysoka na odwrót, jest charakterystyczna dla twardych modeli sportowych.

 

Męskie buty narciarskie o Flexie 100 są często proponowane dla narciarzy, którzy całkiem nieźle radzą sobie na nartach, jednak nie są jeszcze ekspertami. 

Damskie buty narciarskie Flex 100 to modele dla bardziej zaawansowanych narciarek o zacięciu sportowym.

Ta dysproporcja między butami narciarskimi o twardości 100 wynika z reguły zgodnie z którą sztywność buta dopasujemy do wzrostu wagi i umiejętności danego narciarza.

 

Przy doborze odpowiedniego Flexu w butach narciarskich, należy zwrócić uwagę na fakt, że jest to wartość nieunifikowana. Dlatego też można spotkać modele butów nawet tych samych producentów o identycznej wartości flexu, które w rzeczywistości mają różną sztywność. Przykładowo model butów narciarskich Flex 100 przeznaczony dla rozwijających się zawodników ma dużo bardziej rzetelny, czytaj większy Flex niż model rekreacyjnej setki oferowanej amatorom.

 

Co ciekawe wielu producentów wprowadza swoje nowinki technologiczne dopiero od określonej wartości przykładowo buty narciarskie Salomon o twardości równej lub większej 100 zostały wykonane ze skorupy w technologii Custom Shell 360, czyli nadają się do termoformowania

Close