Close

Narty Atomic REDSTER X7 + XT 12 2018

Nowy

Rozmiar niedostępny

1 549 zł

2 799 zł

-44.6588%


Cechy produktu

Szerokość Pod Butem (mm/cm)70
PłećUNISEX
Promień (m/cm)14/163 15,2/168 16,2/175
Sezon2018
RodzajRACE

Opis produktu

Idealne połączenie slalomu i giganta Atomic Redster X7– narty na cały sezon.

Atomic Redster X7, czyli najbardziej uniwersalne narty grupy RACE do całodziennej jazdy ze sportowym zacięciem.

Drugi w kolejności model narty serii Redster-X, czyli nart z grupy RACE o pośrednim promieniu X-TURN, będącym kompromisem między slalomowym a gigantowym Założenie i przeznaczenie tego modelu jest podobne do całej serii Redster sygnowanej cyfrą 7, czyli stworzenie półki o charakterystyce nart sportowych, przeznaczonych jednak do codziennej całodniowej jazdy. Ustępują one dynamiką bardziej radykalnym modelom serii Redster 9, z drugiej strony dają solidne oparcie na krawędzi, wynikające z ich wysokiej sztywności poprzecznej, którą uzyskano dzięki dosztywnieniu rdzenia Power Woodcore warstwami tytanu i aluminium. Cała sandwichowa, warstwowa konstrukcja obudowana została ściankami sidewall, które z jednej strony precyzyjnie przenoszą obciążenie na krawędź, z drugiej strony dają większą efetywność w nieco gorszych warunkach.

 

Dla kogo Atomic X7?

Model Atomic Redster X9 to wnaszej opinii bardzo dobra propozycja dla narciarzy o zaawansowanej już technice, którzy jeżdżąc dla przyjemności poszukują narty, która nie ogranicza się do skrętów slalomowych lub gigantowych. Wolą narty, które będą wydajne zarówno w dłuższym skręcie, jak i krótszych.

 

Atomic Redster X7 - następca XTI

Model zastępuje w sezonie 2017/2016 roku narty Atomic Redster XTI.

 

  • Full Sidewall
  • Power Woodcore
  • Titanium Powered
  • Powłoka wierzchnia ze strukturą

Zobacz także nową odsłonę nart Atomic Redster X7 2019

Atomic Redster X7 2019

Zobacz także najnowszą wersję modelu nart Atomic Redster X7 2019 dostępną w naszym sklepie.

Atomic na sezon 2019 wprowadził nową odsłonę X-siódemki zmianę w zupełnie zmienionych , bardziej eleganckich barwach. Konstrukcyjnie bazując na rozwiązaniach poprzednika stał się niezwykle skuteczną, ale i elegancką nartą typu X-Turn dla progresywnych narciarzy. 

Opinie

SERIA NART ATOMIC REDSTER X

redster x.jpg

Atomic Redster X to linia nart z tzw. promieniem X-TURN, która łączy stabilność i pewność nart gigantowych z mocą i zwrotnością modeli slalomowych. Dla tych, kórzy cenią płynność i precyzję długiego skrętu, ale poszukują większej dynamiki i szybszej reakcji w krótszych łukach. Narty, które swoją charakterystyką zadziwiają nawet tych najbardziej wybrednych i mocno zaawansowanych narciarzy. Tajemnicą sukcesu lini Atomic Derster X jest technologia, która razem z oryginalną geometrią daje nartom niepowtażalną charakterystykę

ACTIVE CAMBER 0/100/0

active camber.jpg

Geometria Active Camber to najbardziej radykalne rozwiązanie stosowane w sportowych nartach przeznaczonych na przygotowane trasy. Narty o takim kształcie zapewniają oparcie na krawędzi na najdłuższym odcinku oraz zwiększony docisk na dziób i tył narty. krótki i ostrzejszy łuk wygięcia dziobów i tyłów pozwalają na znaczne zacieśnienie wykonywanych łuków dodając przy tym dynamiki. 

FULL SIDEWALL

fullsidewall.jpg

Zastosowanie sztywnej, pionowej ścianki bocznej to radykalne rozwiązanie gwarantujące, które z jednej strony zapewnia 100% przekaz sił i pracy narciarza na krawędź, z drugiej strony - w przeciwieństwie do konstrukcji "CAP" Tworzy odstęp między laminatem górnej warstwy, a krawędzią, co sprawia, że narty łatwiej się wyginają takżę w nieco gorszych warunkach. W nartach z konstrukcją typu SIDEWALL oparcie przenoszone jest bezpośrednio na krawędź dzięki czemu są one niezwykle skuteczne na oblodzonej nawierzchni.

POWER WOODCORE

woodcore.jpg

To drewniany rdzeń narty, będący połączeniem warstw jesionu i topoli dając z jednej strony wysoką stabilność dzięki właściwościom absorbującym drgania, z drugiej strony dynamikę, dzięki wysokiej sprężystości. To idealne rozwiązanie dające pewne oparcie przy dużych prędkościach. Dobra kompozycja sztywności i sprężystości. 

TITANIUM POWERED

TITANIUM POWERED

Obudowanie rdzenia dwoma warstwami tytanu pozwala osiągnąć maksymalną stabilność i sztywność poprzeczną, co przekłada się na wysokie osiągi podczas agresywnej jazdy i pewne oparcie na krawędzi. Sztywna poprzecznie narta nie skręca się jak śmigło, dzięki czemu podczas jazdy zachowuje taki sam kąt zakrawędziowania porzodu, środka, jak i pięty nart. Proporcja grubości zastosowanego tytanu i aluminium w dużym stopniu determinuje sztywność i charaakterysykę jazdy.

WE ARE SKIING

we are skiing man

Reviews

Napisz swoją opinię!

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Narty Atomic REDSTER X7 + XT 12 2018

Narty Atomic REDSTER X7 + XT 12 2018

atomic logo

QuestionsBe the first to ask a question about this product!


Question about the product

* Required fields
(read)
Send

Produkty powiązane

Salon Ski Race Center to specjalistyczny sklep ze sprzętem sportowym, skupiający się przede wszystkim na narciarstwie i sportach rowerowych. W naszej ofercie jest również, profesjonalny serwis rowerowy. Zapraszamy na miłą rzeczową rozmowę o kilku najciekawszych dyscyplinach sportu do naszego punktu w godzinach:
 
pn-pt 11:00-20:00,
sobota 10:00-19:00,
niedziela nieczynne

Ski Race Center
Aleje Jerozolimskie 424A
05-800 Pruszków
Tel: (22) 723 00 30

Kupując u nas zyskujesz:

  • Darmowa dostawa od 0 zł

  • Zwrot produktu do 14 dni od daty zakupu

  • 2 lata gwarancji na paragon

Rabat -15% na nową kolekcję 2019

Miejsce na sidebar

Close