Atomic CLOUD 12 + XT 12 TL 2018
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-35,73%

Narty Atomic CLOUD 12 Twelve + XT 12 TL 2019

atomic logo

1 799,00 zł (brutto) 2 799,00 zł -35,73% 1 462,60 zł (netto)
block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Atomic CLOUD 12 Twelve + XT 12 TL 2019

  Narty Atomic CLOUD 12 Twelve + XT 12 TL 2019

  <p><img title="atomic" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/atomic%20logo.jpg" alt="atomic logo" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 100zł Darmowa wysyłka powyżej 100zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Profesjonalne narty Atomic Cloud 12

  Atomic Cloud 12 to narty, na które czekała większość zaawansowanych narciarek. Są dowodem na to, że piękno potrafi być również szybkie. To absolutnie topowy model o parametrach dotychczas nieosiągalnych w damskich nartach. W nartach Atomic Cloud 12 zastosowano technologie analogiczną do modelu Atomic Redster S9 oraz G9 czyli najwyższych modeli grupy Race.

  Technologia z półki RACE zaadoptowana do preferencji kobiet w nartach Atomic Cloud 12

  Co najważniejsze zastosowana technologia została zaadoptowana do preferencji i stylu jazdy pań. Narty są lżejsze i są dopasowane do niższej wagi narciarek. Technologia Servotec, boczne ścianki typu Full Sidewall oraz sztywny i lekki rdzeń Light Woodcore sprawiają, że model ten jest niezwykle radykalny na przygotowanych trasach. Zredukowana szerokość pod butem pozwala na jeszcze szybsze przejście ze skrętu w skręt, dając pewniejsze oparcie na krawędzi. Co ciekawe producent w modelach Cloud 12 pozwolił sobie na wydłużenie promienia skrętu co w połączeniu z technologią Servotec daje jeszcze większą stabilność bez utraty zwrotności. Nadszedł czas, kiedy zaawansowane narciarki nie są zmuszone do poszukiwania jedynie wśród modeli uniseks. 

  Atomic Cloud 12, czyli świetna propozycja nart dla zaawansowanych narciarek

  Cloud 12 to dynamiczna a przy tym lekka w prowadzeniu narta, jest to kompromis zachęcający zaawansowane narciarki do jeszcze bardziej dynamicznej jazdy. Atomic przedstawił kolejne świetne narty do wykonywania dłuższych łuków gigantowych i zwrotnych dynamicznych skrętów slalomowych.

  AASS01322147
  2017-05-12
  887445130017
  Szerokość Pod Butem (mm/cm)
  70
  Płeć
  Damskie
  Promień (m/cm)
  14.1/147, 14.7/154, 15.3/161, 15.8/168
  Sezon
  2018
  Seria Nart Atomic Cloud

  Atomic Cloud

  Cloud to elegancki sprzęt dla kobiet, które preferują stabilną jazdę po przygotowanych trasach. Linia Cloud należy do najlepiej sprzedających się damskich nart, łączy lekkość konstrukcji, wyrafinowany, elegancki design bazujący na klasycznych kolorach czerni i bieli oraz wysokiej jakości materiałów. Swoją popularność zyskały dzięki bardzo dobremu dopasowaniu kolekcji do oczekiwań narciarek. Szeroki zakres modeli sprawia, że w tej lini znajdą się propozycje dla początkujących narciarek, oraz dla zaawansowanych Pań, które preferują jazdę o sportowym zacięciu, dla których w sezonie 17/18 stworzono najwyższy model Cloud 12 z technologią SERVOTEC.

  Active Camber 0/100/0

  Active Camber 0/100/0

  Geometria Active Camber to najbardziej radykalne rozwiązanie stosowane w sportowych nartach przeznaczonych na przygotowane trasy. Narty o takim kształcie zapewniają oparcie na krawędzi na najdłuższym odcinku oraz zwiększony docisk na dziób i tył narty. krótki i ostrzejszy łuk wygięcia dziobów i tyłów pozwalają na znaczne zacieśnienie wykonywanych łuków dodając przy tym dynamiki. 

  Full Sidewall

  Full Sidewall

  Zastosowanie sztywnej, pionowej ścianki bocznej to radykalne rozwiązanie gwarantujące, które z jednej strony zapewnia 100% przekaz sił i pracy narciarza na krawędź, z drugiej strony - w przeciwieństwie do konstrukcji "CAP" Tworzy odstęp między laminatem górnej warstwy, a krawędzią, co sprawia, że narty łatwiej się wyginają takżę w nieco gorszych warunkach. W nartach z konstrukcją typu SIDEWALL oparcie przenoszone jest bezpośrednio na krawędź dzięki czemu są one niezwykle skuteczne na oblodzonej nawierzchni.

  Light Woodcore

  Light Woodcore

  To lekki rdzeń wykonany z topoli, stosowany z powodzeniem w modelach poza trasowych, tourowych oraz w grupie all mountain. Charakterystyka topoli determinuje efektywne zachowanie się narty w miękkim śniegu dając wyjątkową lekkość zachowując przy tym duża wytrzymałość.

  Titanium Stabilizer

  Titanium Stabilizer

  Pojedyncza warstwa umieszczona między rdzeniem a ślizgiem pomaga w tłumieniu drgań i wpływa na sztywność poprzeczną narty, bardziej umiarkowany sposób dosztywnia rdzeń nart, przez co znajduje często zastosowanie w nartach średniej półki, a także w modelach, które z założenia nie powinny być aż tak sztywne i radykalne.

  Servotec

  Servotec

  absolutnie rewolucjna technologia zastosowana w najwyższych modelach grupy RACE. Powstała na zapleczu Pucharu Świata i tam w pierwszej kolejności została wdrożona. Nazwa pochodzi od niemiego tłumaczenia słowa wspomaganie koerownicy ("Servolenkung"), ponieważ rozwiązanie to w znaczny sposób wspomaga wykonywanie ciasnych, dynamicznych łuków.

  Cały system zbudowany jest ze specjalnego pręta narty poprowadzonego nad górną powłoką i przytwierdzonego w części dziobowej. Pręt połączony jest z płytą pod wiązaniem za pomocą specjalnego elastomeru, który wpływa na sprężystość całego układu.

  Przed rozpoczęciem skrętu elestomer jest jeszcze nienapięty, gdy narta zaczyna się wyginać, progresywnie napręża się, bye przy wyjściu ze skrętu oddać całą energię znacznie w ten sposób  ułatwić wykonanie skrętu.

  Z drugiej storny na szybkich, odcinkach cały układ tłumi drgania dając jeszcze więcej stabilności i pewności sterowania. 

  Ciekawostką jest to, że w sporcie na światowym poziomie rozwiązanie to było już "poajemnie" stosowane w sezonach poprzedzających oficjalną premierę zastępując dotychczas stosowany system Doubledeck.

  High-Speed Sidecut

  High-Speed Sidecut

  Highspeed Sidecut to specjalna geometria o nieco zmniejszonym taliowaniu, które dodaje stabilności podczas wykonywania skrętów przy większej prędkości. Stosowany wraz z technologią SERVOTEC, który zwiększa skrętność nart mimo nieco większego radiusa.

  Structured Top Sheet

  Structured Top Sheet

  Structured Topsheet to specjalna powłoka, bardzo odporna na zarysowania. Chroni narty przed uszkodzeniami mechanicznymi w kolejkach, transporcie, a także podczas jazdy. 

  World Cup Base Finish

  World Cup Base Finish

  World Cup Base Finish, czyli specjalna struktura ślizgu, taka sama jak stosowane przez zawodników Pucharu Świata. Narty Atomic zostają przygotowane według standardów, spotykanych w sporcie wyczynowym.


  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)