Narty Atomic REDSTER S7 + F 12 GW 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

ad2.jpg

-43,56%

Narty Atomic REDSTER S7 + FT 12 GW 2021

atomic logo

1 749,00 zł (brutto) 3 099,00 zł -43,56% 1 421,95 zł (netto)

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Atomic REDSTER S7 + FT 12 GW 2021

  Narty Atomic REDSTER S7 + FT 12 GW 2021

  <p><img title="atomic" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/atomic%20logo.jpg" alt="atomic logo" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 150zł Darmowa wysyłka powyżej 150zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Slalomki dla rozwijających technikę

  Atomic Redster S7 to typowe narty slalomowe przeznaczone dla rozwijających swoją technikę narciarzy.

  Redster S7 zostały skonstruowane do jazdy krótkim skrętem na przygotowanej trasie. To model, w którym nacisk kładziono także na dynamikę choć trzeba pamiętać, że jest to druga narta slalomowa w katalogu Atomica. Skonstruowane zostały w klasyczny sposób, czyli metodą sandwich. Rdzeń drewniany został odpowiednio dosztywniony warstwą metalu z góry i z dołu. Po bokach ścianki typu sidewall zakończone według technologii dura cap sidewall, Co oznacza, że warstwa tytanalu nie jest poprowadzona do samego końca ścianki bocznej, lecz jest skrócona, a górna krawędź profilu narty jest bardziej zaokrąglona. To pozwala narcie nieco bardziej pracować i sprawia, że nie jest aż tak radykalna podczas jazdy. 

  Geometria narty 

  Jeżeli chodzi o geometrię to Atomic określa model Redster S9 jako 100% camber, To oznacza, że nie znajdziemy tutaj mocno wygiętych dziobów oraz piętek nart.

  Dzioby są sztywne i zaokrąglone na krótkim odcinku, po to, aby błyskawicznie rozpoczynały skręt na twardym podłożu.

  Atomic Redster S7 ma dosyć ciekawe taliowanie , jest to tak zwany high-speed sidecut, który oznacza nieco większe wydłużenie promieni skrętów dla poszczególnych długości. 

   

  Jaka jest nasza opinia na temat jazdy na nartach Atomic Redster S7?

  To bardzo ciekawe deski do wykonywania krótkich skrętów, ale sprzęt, który wybacza błędy i nie narzuca tylko i wyłącznie jazdy skrętem ciętym. Krawędź narty bez zarzutów wycina czyste i gładkie łuki na twardym podłożu, jednak nie stara się prowadzić narciarza wyłącznie skrętem carvingowym. Przejścia są tutaj proste i bardzo gładkie. Dodatkowo czujemy kontrolę nawet jeżeli kupiliśmy tę nartę z tak zwanym zapasem i brakuje nam jeszcze odpowiednich umiejętności. Z kolei wytrawny narciarz, który jest w stanie bardzo dobrze obciążyć i położyć na krawędź tego typu deski jest w stanie wyciągnąć z nich naprawdę wiele. Wydłużony promień skrętu daje narcie dosyć dużą stabilność.

  Trzeba jednak powiedzieć, że narty wydają się dosyć sztywne, co jednym może się podobać (szczególnie osobom o większej masie), a inni narciarze mogą preferować modele konkurencyjne na przykład Salomon S/Race Shot. Można jednak śmiało stwierdzić, że jeżeli chodzi o stabilność podczas jazdy,  to jak na narty slalomowe jest ona bardzo duża. Podczas jazdy w miękkim śniegu głębokim puchu, mamy świadomość, że mamy do czynienia z nartą slalomową przygotowaną na utwardzone trasy. Trzeba pamiętać, że te narty zostały stworzone do krótkiego skrętu i szybkiej zmiany krawędzi. To nie ma prawa działać w głębokim śniegu, ale z kolei daje największą zwrotność i niezapomniane wrażenia na stoku. 

  Dla kogo narty Atomic Redster S7?

  Tak jak napisaliśmy wcześniej - przede wszystkim dla rozwijających się narciarzy, którzy pracują nad swoją jazdą. Dla osób, które pragną dalej się szkolić i rozwijać technikę jazdy skrętem ciętym będzie to bardzo dobra propozycja. Również ci, którzy lubią jeździć krótkimi skrętami, tzw. śmigiem będą mieć dużo frajdy i docenią stabilność tego modelu. Osobom, które już potrafią dosyć dynamicznie jeździć i robią to od lat alternatywnie zaproponujemy wyższy model. I chociaż na modelu Atomic Redster S7 da się naprawdę wiele, to przychodzi taki moment, w którym należy wybierać już w najwyższych modelach slalomowych, bo te narty niejako narzucają nam agresywny dynamiczny styl. To także świetna propozycja dla doświadczonych narciarzy którzy nie jeżdżą już z tak dużą intensywnością. 

   

  Technologie:

  Dura Cap Sidewall: Full sidewall under the binding, from base to top sheet, for controlled power transmission and great edge grip.

   

  Dura Cap Sidewall

  Power Woodcore

   

  Rocker (%):

  Active Camber 0/100/0

  Kąt krawędzi bocznej:

  87,5 +/- 0,5°

  AASS02384149
  2020-04-03
  887445214724
  Typ nart
  Race - slalom
  Płeć
  Unisex
  Szerokość na odcinku pod butem
  70 mm
  70 mm
  70 mm
  70 mm
  Sezon
  2021
  Kategoria produktu
  Piste

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)